Balustrady na schody - jakie wybrać? - Sob-Drew

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami związanymi z naszą firmą.

Balustrady na schody – jakie wybrać?

Dodano: 16 czerwca 2022

Jednym z najważniejszych elementów schodowej konstrukcji jest balustrada. Pełni ona nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa przy przemierzaniu stopni, ale też odgrywa ważną rolę dekoracyjną. Z całą pewnością balustrada przyciąga wzrok, a jej styl potrafi nadać ton wystrojowi całego wnętrza.

I teraz pojawia się zasadnicze pytanie: jakie rozwiązanie wybrać? Możliwości jest wiele, a każda z nich posiada swoje niekwestionowane zalety.

Balustrada drewniana

To klasyka klasyki, w najlepszym wydaniu. Drewno jest eleganckie, ekologiczne, stwarza wrażenie swoistego ciepła i przytulności, wprowadza do wnętrz niepowtarzalny klimat. Idealnym materiałem na balustradę będzie na przykład dębina oraz wszelkie twardsze gatunki, rodzime lub egzotyczne. Konstrukcję można wypełnić tralkami o dowolnym kształcie i rozstawie, relingami ze stali nierdzewnej lub opleść fantazyjną wstęgą wokół słupów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować drewno naturalne, piękne w swojej prostocie, z wyeksponowanym rysunkiem słojów. Można też wybrać wersję barwioną albo malowaną, na przykład na biało. To rewelacyjna opcja dla stylu rustykalnego, angielskiego i prowansalskiego – prawdziwy powiew retro w Twoim domu.

Balustrada metalowa na schody

Dla industrialnych, loftowych klimatów idealna będzie natomiast konstrukcja metalowa, estetycznie malowana metodą proszkową. Prosta, surowa, nowoczesna, z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom modnego obecnie minimalizmu. Balustradę metalową można zwieńczyć drewnianym pochwytem, który będzie miłym oparciem dla dłoni, podczas pokonywania schodów.

Oczywiście w grę wchodzą też rozmaite połączenia materiałów, takie jak na przykład metal plus drewno, metal plus szkło, a nawet hit ostatniego czasu – stalowe linki przeciągane od stopni do poręczy, w układzie geometrycznym lub abstrakcyjnym.

Balustrada szklana

Jeszcze innym rozwiązaniem jest schodowa balustrada ze szkła. Główny element konstrukcji stanowi tafla hartowana, klejona, o grubości 8 mm, 12 mm lub 16 mm, montowana za pomocą złączy punktowych. Istnieje wiele rodzajów szkła do wyboru – przezroczyste, które powiększa optycznie przestrzeń i dodaje jej lekkości oraz świetlistości, albo też mleczne, przydymione, zapewniające lepszą osłonę i większą prywatność.

Hartowaną, odporną na uszkodzenia mechaniczne taflę można również osadzić w drewnianych lub metalowych słupkach oraz praktycznym pochwycie. Całość wywiera wrażenie niezwykle subtelnej i delikatnej elegancji. To prawdziwa gratka dla zwolenników eterycznych, transparentnych stylizacji na miarę XXI wieku. Świetnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, ale nie tylko.

Balustrada kuta

Jeśli zaś marzysz o fantazyjnej, artystycznej oprawie schodów, polecamy balustradę kutą, którą można wykonać według indywidualnego wzoru. To coś w sam raz dla miłośników oryginalnych oraz niepowtarzalnych wnętrz. Takie rozwiązanie otwiera ogromne możliwości aranżacyjne. Pasuje do zarówno do nowoczesnych pomieszczeń, ale też urządzonych w stylu vintage.

Jaką więc balustradę na schody wybrać? Prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna: taką, która najbardziej przypada Wam do gustu, która podkreśli charakter domowego wnętrza i spełni bez zarzutu swoje zadania użytkowe. Cała konstrukcja schodowa powinna stanowić spójną koncepcyjnie i realizacyjnie całość, wykonaną z materiałów o wysokiej jakości oraz wytrzymałości.

Sob-Drew oferuje swoje usługi w omówionym powyżej zakresie. Specjalizujemy się w produkcji schodów na wymiar, dopasowanych do konkretnej przestrzeni i indywidualnych potrzeb użytkowników. Oferujemy estetyczne i funkcjonalne balustrady drewniane, metalowe oraz całoszklane. Działamy szybko, sprawnie i profesjonalnie. Zapewniamy bezpłatny pomiar oraz szybką wycenę zlecenia. W celu omówienia szczegółów zapraszamy do kontaktu.

  Sprawdź czy jesteśmy firmą, której szukasz.

  Oddzwonimy do Ciebie i chwilę porozmawiamy, abyśmy mogli Cię lepiej poznać. Dzięki temu będziemy mogli wytłumaczyć Ci jak dokładnie wygląda proces zamawiania schodów, jak dobrać je do Twoich oczekiwań i ile mniej więcej to kosztuje.

  Najnowsze wpisy

  Wpływ temperatury i wilgotności w pomieszczeniu na schody drewniane

  Stopnie z naturalnych ...

  Czytaj więcej

  Schody dywanowe czy półkowe?

  Doceniają je zarówno dorośli, ...

  Czytaj więcej

  Jaki rodzaj drewna na schody wybrać?

  Budując lub remontując budynek ...

  Czytaj więcej

  Schody samonośne a schody betonowe – które wybrać?

  Gdy budujemy dom lub urządzamy ...

  Czytaj więcej