Bezpieczne schody dla dzieci - o czym pamiętać? - Sob-Drew

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami związanymi z naszą firmą.

Bezpieczne schody dla dzieci – o czym pamiętać?

Dodano: 19 maja 2022

Każdy maluch to prawdziwy odkrywca, który prędzej czy później zapuści się w najdalszy zakamarek domu. Trzeba więc zadbać o to, aby przestrzeń była przyjazna i dostosowana do jego potrzeb, a wszelkie konstrukcje wyjątkowo bezpieczne. Jednym z największych wyzwań jest odpowiednie przygotowanie schodów, aby dziecko mogło z nich korzystać. Na szczęście istnieje wiele praktycznych rozwiązań, które można łatwo wdrożyć, by zapobiec przykrym incydentom, podnieść komfort użytkowania, a przy okazji nie zaburzyć estetyki konstrukcji.

Lakiery antypoślizgowe

Polecamy przede wszystkim zabezpieczyć stopnie za pomocą specjalnych lakierów antypoślizgowych, które zwiększają przyczepność podłoża i sprawiają, że utrzymanie równowagi staje się dużo łatwiejsze. To świetny pomysł, który pomoże nie tylko dzieciom, ale też wszystkim domownikom w sprawniejszym przemieszczaniu się po schodach. Lakiery są transparentne i w żaden sposób nie przyćmiewają naturalnego piękna drewna.

Warto też zadbać o odpowiedni rozstaw tralek, czyli pionowych słupków balustrady, żeby głowa dziecka nie utknęła pomiędzy nimi, jeśli będzie chciało tamtędy wyjrzeć.

Szkło hartowane

Jeżeli konstrukcja zawiera elementy szklane, koniecznie trzeba zastosować materiały hartowane, opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Szkło hartowane nie potłucze się nawet pod wpływem silnego uderzenia, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo małego domownika.

Schody ażurowe

W przypadku konstrukcji wiszących ażurowych, czyli bez podstopni, należy zaplanować optymalną wysokość stopnia, żeby dziecko nie wpadło w otwór. Przestrzeń powinna być na tyle mała, żeby nie groziła niebezpiecznym w skutkach wypadnięciem.

Stworzenie schodów bezpiecznych dla dzieci to zadanie trudne, ale możliwe. Jeśli potrzebują Państwo porady eksperta w omawianym zakresie, polecamy usługi naszej firmy Sob-Drew. Mamy ogromne doświadczenie w adaptacji schodów, by były funkcjonalne i bezpieczne dla użytkowników w każdym wieku, również tych najmłodszych.

Najnowsze wpisy

Jak wybrać producenta schodów?

Wybór schodów wewnętrznych z ...

Czytaj więcej

Balustrady na schody – jakie wybrać?

Jednym z najważniejszych ...

Czytaj więcej

Schody a drzwi i pozostałe elementy wnętrza

Kiedy decydujesz się zakupić ...

Czytaj więcej

Bezpieczne schody dla dzieci – o czym pamiętać?

Każdy maluch to prawdziwy ...

Czytaj więcej