Dlaczego warto wprowadzić drewniane elementy? - Sob-Drew

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami związanymi z naszą firmą.

Dlaczego warto wprowadzić drewniane elementy?

Dodano: 7 lutego 2018

5 powodów, dlaczego warto wprowadzić drewniane elementy do naszych wnętrz:
– drewno jest materiałem ekologicznym,
– jest przyjazne dla zdrowia, szczególnie polecane przy alergikach w domu,
– drewno nadaje ciepła pomieszczeniom i sprawia, że są o wiele przytulniejsze,
– walory estetyczne, niepowtarzalność,
– gwarancja trwałości na długie lata.

Jakość powietrza i stan naturalnych zasobów naszej planety są w opłakanym stanie. Coraz więcej ludzi rezygnuje z jedzenia mięsa, kupowania nowych ubrań, a samochody zamieniamy na elektryczne. Kryzys klimatyczny rzucił nowe światło na środowisko i pokazał nam, jak cenne są lasy, rzeki, morza, oceany i łąki. Coraz chętniej spędzamy wolny czas na łonie natury i uciekamy z miasta, bo widzimy, że ma to zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie psychofizyczne. Ma to swoje odzwierciedlenie także w urządzaniu wnętrz. Stawiamy na minimalizm, meble z drugiej ręki, ekologiczne dodatki i w końcu na drewniane elementy, które tworzą przytulną atmosferę, nie obciążając planety.

Kawałek lasu pod dachem, czyli drzwi i schody z drewna

Zacznijmy od największej zalety elementów wykonanych z buku, jesionu, dębu czy sosny, a jest to ekologia. Decydując się na drewniane wyposażenie w mieszkaniu, możemy mieć pewność, że drzwi, klepki schodów i balustrady w przyszłości szybko rozłożą się w ziemi i nie zatrują wód i powietrza toksycznymi substancjami. Ale wróćmy do teraźniejszości i co najmniej kilkunastu czy kilkudziesięciu kolejnych lat użytkowania ekologicznych elementów wyposażenia. Wszystkim domownikom niezależnie od wieku i skłonności alergicznych zapewnią najwyższy możliwy komfort i zdrowe powietrze. Przy każdym kontakcie skóry dłoni czy gołej stopy z drewnem nie odczujemy przeszywającego zimna, jak ma to na przykład miejsce w przypadku przedmiotów ze stali czy betonu.

Niepodważalna jakość, elegancja i uniwersalny design

Drewno w mieszkaniu tworzy przytulną atmosferę, która sprzyja zacieśnianiu więzi i podtrzymywaniu domowego ogniska. Oprócz tego drzwi czy schody dębowe są miłe w dotyku, ciepłe, trwałe i bezpieczne. Takie elementy każdego dnia zapewniają przyjemne doznania wizualne i bezcenny kontakt z naturą bez wychodzenia z domu. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór solidnych drzwi wewnętrznych i schodów dywanowych, giętych, zabiegowych krętych i innych. Postaw na nasze ekologiczne elementy wyposażenia i żyj w zgodzie z naturą.

Najnowsze wpisy

Schody ze szklaną balustradą

Lubisz minimalizm? Te schody ...

Czytaj więcej

Schody dywanowe z ukrytym schowkiem.

Dębowe schody dywanowe. Jako ...

Czytaj więcej

Nowoczesne schody półkowe z podświetleniem LED.

Nowoczesne schody półkowe ...

Czytaj więcej

Różne rodzaje schodów na jednym filmie

Zapraszamy do zapoznania się z ...

Czytaj więcej