Dlaczego warto zdecydować się schody drewniane? - Sob-Drew

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami związanymi z naszą firmą.

Dlaczego warto zdecydować się schody drewniane?

Dodano: 14 maja 2018

Podpowiadamy.

Drewno jest materiałem ekologicznym, cenimy je przede wszystkim za swoje walory estetyczne oraz niepowtarzalny charakter.
Pamiętajmy również o tym że drewno jest ciepłe w dotyku, co sprawia że wnętrze zyskuje bardziej przytulną aurę.
Jego obecność w naszych domach poprawia mikroklimat oraz ujemnie jonizuje powietrze, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.
Śmiało możemy je łączyć z innymi materiałami typu szkło lub metal, dzięki czemu zyskujemy nieskończone możliwości aranżacyjne swojego wymarzonego „M”.

Drewno jako materiał szlachetny, podkreśla prestiż każdego pomieszczenia.

Współcześni producenci i architekci wnętrz prześcigają się w wymyślaniu nowatorskich propozycji wykończenia stopni. Do najpopularniejszych materiałów należy beton, stal, cegła, szkło, kamienie marmurowe, granitowe, itd. Mimo wielu zalet powyższych opcji, takich jak trwałość, łatwość pielęgnacji, nowoczesny wygląd i niekończące się możliwości aranżacyjne, schody drewniane nie mają sobie równych. Zanim przejdziemy do praktycznych plusów tego naturalnego tworzywa, pamiętajmy o najważniejszej rzeczy przy wykańczaniu wnętrz. Mieszkanie jest dla nas, a nie odwrotnie i dom to przede wszystkim przytulna atmosfera i ciepło.

Drewniane schody to ponadczasowy design i synonim klasycznej elegancji

Kto z nas nie pamięta mody na szklane stopnie, luksfery i białe kanapy ze skóry, zimne betonowe wnętrza czy ściany z surowej cegły? Wszystkie te nowinki mają jednak dość krótką datę przydatności i pewnego dnia stają się po prostu przestarzałe. Inaczej jest w przypadku rozwiązań, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu dekad i nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się w tej kwestii zmienić. Natura nigdy nie wychodzi z mody, a schody z rodzimego czy egzotycznego drewna to już absolutny klasyk i filar większości domostw. Dzięki dużemu parkowi maszyn i wieloletniemu doświadczeniu zamówisz u nas konstrukcję z dębu w niemal dowolnym kształcie i kolorze, które wpasują się w styl urządzenia swojego domu. Oprócz tego możesz zestawić naturalne stopnie z elementami szklanymi, aluminiowymi czy betonowymi.

Schody z drewna – gwarancja trwałości, wygody i bezpieczeństwa

Naturalne materiały są bezpieczne dla alergików i świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mieszkają seniorzy, małe dzieci czy zwierzęta. Miłośnicy chodzenia boso po domu czy siedzenia na stopniach będą w siódmym niebie. Oprócz tego drewniane schody są łatwe w pielęgnacji, trwałe i mają świetny stosunek ceny do jakości. Stwórz przyjazną i ciepłą atmosferę bliskości w swoich czterech ścianach z pomocą ponadczasowych konstrukcji wewnętrznych, które zamówisz u nas w wielu wersjach!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Najnowsze wpisy

Schody ze szklaną balustradą

Lubisz minimalizm? Te schody ...

Czytaj więcej

Schody dywanowe z ukrytym schowkiem.

Dębowe schody dywanowe. Jako ...

Czytaj więcej

Nowoczesne schody półkowe z podświetleniem LED.

Nowoczesne schody półkowe ...

Czytaj więcej

Różne rodzaje schodów na jednym filmie

Zapraszamy do zapoznania się z ...

Czytaj więcej