Jak wybrać producenta schodów? - Sob-Drew

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami związanymi z naszą firmą.

Jak wybrać producenta schodów?

Dodano: 7 lipca 2022

Wybór schodów wewnętrznych z drewna dla większości osób nieposiadających rozeznania w niuansach branży może okazać się sporym wyzwaniem. Jest to bowiem element, który ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności danej przestrzeni, dlatego inwestycja ta powinna być starannie przemyślana. Ze względu jednak na złożoność zagadnienia, a także fakt, że zakup schodów to znaczący dla domowego budżetu wydatek, warto temat bardzo dokładnie przeanalizować i nie dokonywać zakupu pod wpływem emocji. Dlatego, że schody to rzecz, którą zazwyczaj robimy raz w życiu. Trzeba również pamiętać o tym, że w ostatnich czasach schody przestały być używane wyłącznie do przemieszczenia się z dolnych kondygnacji na górne. W bardzo wielu przypadkach zaczęły pełnić funkcję dekoracyjną, sporo osób zaczęło traktować schody jak najpiękniejszy mebel w swoim domu. Mówi się, że schody to dusza domu.

Wybór producenta schodów

Najczęściej spotykane problemy

Zasadniczo każdy Inwestor, który stoi przed koniecznością zamówienia drewnianych schodów wewnętrznych do swojego właśnie budowanego lub przechodzącego generalny remont domu, od samego początku mierzy się z wieloma problemami i wątpliwościami.

 • Czy wybrany wykonawca wykona schody zgodnie ze sztuką, bez konieczności poprawiania, bez zbędnego bałaganu i w ustalonym terminie?
 • Czy zamówione stopnie zostaną wyprodukowane z wysokiej jakości, odpowiednio przygotowanego drewna?
 • Czy w trakcie prac nie okaże się, że koszty realizacji są wyższe niż początkowo zakładano i co gorsza – przekraczają ustalony budżet?
 • A może udałoby się zaoszczędzić na tej inwestycji? Jeśli tak, to czy odbiłoby się to na jakości gotowej konstrukcji?
 • I co w sytuacji, jeżeli po jakimś czasie okaże się, że schody skrzypią, drewno znacząco zmieniło kolor, balustrada nie jest stabilna, a z metalowych elementów odchodzi farba lub pojawia się na nich rdza?


Wątpliwości te niestety nie pojawiają się bez powodu, ponieważ na rynku oprócz profesjonalistów działa też wielu amatorów, którzy niezbyt rzetelnie realizują zlecenia, pozostawiając Klienta samemu sobie zaraz po ukończeniu prac. Tacy samozwańczy fachowcy wielokrotnie stosują gorszej jakości surowiec, jednocześnie kusząc niższymi cenami. Jednak zamówienie schodów drewnianych do domu to wbrew pozorom poważna inwestycja i stosowanie półśrodków w dłuższej perspektywie po prostu się nie opłaca. Specyficzna konstrukcja schodów wewnętrznych sprawia, że ich wymiana nie odbywa się tak łatwo, jak na przykład wymiana niemodnej szafy czy stolika kawowego, dlatego warto zdecydować się na wysokiej jakości, ponadczasowy wariant, który przez długie lata będzie spełniał swoje zadanie i doskonale wpasuje się w aranżację wnętrza, nawet jeżeli zostanie ona z biegiem czasu zmieniona na inną.


Godny zaufania producent schodów – czyli jaki?

Na zaufanie Klientów i renomę w branży trzeba ciężko zapracować, a my doskonale o tym wiemy. Dlatego realizacja każdego zamówienia to wieloetapowa procedura, a efektem końcowym zawsze jest szlachetny produkt, czyli ponadczasowe drewniane schody wewnętrzne dopracowane w każdym calu i zachwycające swoim pięknem. Z pewnością warto zaznaczyć, że:

 • wykorzystujemy drewno suszone we własnej suszarni w trybie wolnym – to kontrolowany proces doprowadzenia surowca do dolnej granicy wilgotności, a drewno wysuszone w takim procesie jest dużo bardziej stabilne i minimalizuje ryzyko pękania,
 • posiadamy własny tartak – selekcjonujemy każdy wycinek drewna, który wyróżnia się dużymi walorami estetycznymi,
 • wykonujemy 4-krotne pokrycie stopni lakierem poliuretanowym z filtrami UV i pigmentem antypoślizgowym, barwienie na ponad 100 kolorów, a także wykorzystujemy autorskie mocowania niwelujące skrzypienie schodów,
 • na balustrady stosujemy szyby hartowane i klejone – VSG, ESG.


Ponadto na szczególne wyróżnienie zasługuje nasze klientocentryczne podejście do Klienta oraz organizacja pracy, co przekłada się na:

 • kontakt z potencjalnym Klientem w 24h i przedstawienie oferty na wykonanie schodów maksymalnie w 48h,
 • pomiar wstępny na miejscu u Klienta oraz pewny termin realizacji,
 • a także płatność za montaż w wysokości 40% dopiero po jego zakończeniu.


Warto dodać, że nasi pracownicy warsztatu, ślusarz oraz montażyści to osoby z wieloletnim stażem i dużym doświadczeniem w branży. Realizując schody u Klienta codziennie po sobie sprzątają i zostawiają porządek, a montaż przeprowadzają bardzo starannie, dbając o perfekcyjne dopasowanie elementów. Mamy też ekspozycję w biurze, którą można przyjechać zobaczyć i przekonać się na własne oczy, jak wygląda prawdziwe rzemiosło.

Czy to wszystko?

W Sob-Drew nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie oferowali naszym Klientom również pisemnej gwarancji aż na 5 lat, a także dostępu do serwisu pogwarancyjnego. Ponadto podstawą naszego działania są:

 • wyraźne, przedstawiające najmniejsze detale zdjęcia gotowych realizacji, ponieważ nie mamy nic do ukrycia i wiemy, że możliwość ocenienia kunsztu pracy ma duży wpływ na podjęcie właściwej decyzji,
 • projekt i umowa, którą przygotowujemy na podstawie ustaleń z Klientem, skonstruowane są tak, że gotowe schody drewniane wewnętrzne w pełni odpowiadają wizji Inwestora,
 • szczegółowy kosztorys, dzięki któremu każdy nasz Klient wie, czego może się spodziewać pod względem finansowym.


Kilkudziesięcioletnia obecność w branży stolarskiej oraz budowane przez dekady know-how sprawiają, że doskonale rozumiemy potrzeby naszych Klientów i jesteśmy w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie właściwie każdego problemu. Terminowość, doskonała znajomość technologii obróbki drewna oraz rzetelność to nasze główne atuty, a ich potwierdzeniem jest doskonała opinia na przysłowiową piątkę (83 opinie 5.0/5.0), co mówi samo za siebie.

Szacunek do Klienta, ukierunkowanie na realizację jego potrzeb czy też stały kontakt to również kluczowe kwestie, które stanowią wartość dodaną i są perfekcyjnym uzupełnieniem naszej oferty, bo wiemy, że nic bardziej nie denerwuje niż nie odbieranie telefonu i nieodpisywanie na emaile.


  Sprawdź czy jesteśmy firmą, której szukasz.

  Oddzwonimy do Ciebie i chwilę porozmawiamy, abyśmy mogli Cię lepiej poznać. Dzięki temu będziemy mogli wytłumaczyć Ci jak dokładnie wygląda proces zamawiania schodów, jak dobrać je do Twoich oczekiwań i ile mniej więcej to kosztuje.

  Najnowsze wpisy

  Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – poznaj różnice

  Oddzielenie każdego ...

  Czytaj więcej

  Rodzaje schodów wiszących oferowane przez Sob-Drew.

  Wprowadzenie do wiszących ...

  Czytaj więcej

  Najnowsze trendy w projektowaniu drewnianych schodów.

  Wprowadzenie Drewniane schody ...

  Czytaj więcej

  Projektowanie schodów drewnianych na wymiar: Przewodnik po wewnętrznych schodach drewnianych

  Wstęp Schody drewniane na ...

  Czytaj więcej