Rodzaje schodów - Sob-Drew

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami związanymi z naszą firmą.

Rodzaje schodów

Dodano: 30 września 2021

Choć niektórzy decydują się na budowę parterowego domu, to wciąż królują budynki piętrowe. W związku z tym należy przemyśleć, jakie stopnie będą najlepsze do wystroju nowego obiektu mieszkalnego. Jest to jeden z głównych elementów wyglądu każdego wnętrza, dlatego warto przemyśleć swój wybór, by był on zarazem elegancki, a także bezpieczny i wygodny w użytkowaniu. To niezwykle ważne nie tylko w przypadku posiadania dzieci. Najczęściej wybieranym rodzajem materiału do wykonania schodów jest drewno dębowe. Jednak warto pamiętać, że istnieje kilka układów klatki schodowej, które można zamontować w domu.

Rodzaje schodów drewnianych

Możemy wyróżnić:

  • jednobiegowe – czyli takie, które składają się ze stopni takiej samej szerokości. Dobrze sprawdzą się w domach i o dużej powierzchni, ponieważ zabierają sporo miejsca. Często wykorzystywane są do połączenia parteru z antresolą.
   Schody jednobiegowe
  • dwubiegowe ze spocznikiem – to dobry wybór dla tych, którzy nie mają w swoim domu dużo miejsca. Zastosowany podest, a więc spocznik łączy dwa przeciwległe biegi, co jest wygodnym rozwiązaniem.
   Schody dwubiegowe ze spocznikiem
  • wielobiegowe – to będzie idealny rodzaj stopni, jeśli zależy Ci jednocześnie na eleganckim wyglądzie, a także komforcie użytkowania. Jednak do ich montażu będzie potrzebne dużo przestrzeni. Są one najczęściej wybierane do budynków z półpiętrem.
   Schody wielobiegowe
  • zabiegowe – ich cechą charakterystyczną jest to, że są one szersze od strony ściany, tworząc kształt klina. W związku z tym nie mają one żadnego spocznika czy podestu.
   Schody zabiegowe

 

Schody drewniane jako główny element wnętrza

Oprócz tego bardzo popularne ze względu na swój wyjątkowy design są także schody drewniane wachlarzowe oraz spiralne. Jeśli najważniejszym czynnikiem przy wyborze stopni ma być zachwyt wchodzących do domu gości, to tego typu rozwiązania będą najlepszym wyborem. Jednak to, o czym należy pamiętać to fakt, że aby efekt był lepszy, potrzebne jest dużo przestrzeni, która odpowiednio wyeksponuje zamontowaną konstrukcję.

Schody gięte

Najnowsze wpisy

Schody ze szklaną balustradą

Lubisz minimalizm? Te schody ...

Czytaj więcej

Schody dywanowe z ukrytym schowkiem.

Dębowe schody dywanowe. Jako ...

Czytaj więcej

Nowoczesne schody półkowe z podświetleniem LED.

Nowoczesne schody półkowe ...

Czytaj więcej

Różne rodzaje schodów na jednym filmie

Zapraszamy do zapoznania się z ...

Czytaj więcej