Schody a drzwi i pozostałe elementy wnętrza - Sob-Drew

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami związanymi z naszą firmą.

Schody a drzwi i pozostałe elementy wnętrza

Dodano: 26 maja 2022

Kiedy decydujesz się zakupić schody na wymiar do swojego domu, zyskujesz ogromne możliwości aranżacyjne. Możesz zaprojektować wnętrze tak, aby wszystkie elementy drewniane ze sobą współgrały – czy to poprzez podobieństwo, czy przeciwnie, na zasadzie kontrastu. Wszystko zależy od Twoich upodobań oraz efektu, jaki chcesz finalnie osiągnąć. Dobrze jednak poświęcić tej kwestii parę chwil namysłu, ponieważ inwestycja zapewne posłuży co najmniej przez kilkanaście lat, a w wielu przypadkach znacznie dłużej.

Spójne pod względem kolorystyki i użytych materiałów konstrukcje drewniane to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących klasykę i minimalizm. Schody i drzwi wykonane z tego samego surowca, jednakowo wykończone, stanowiące jak gdyby komplet, prezentują się niezwykle elegancko i wytwornie. Wprowadzają do domowego wnętrza spokój i harmonię. Doskonale sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach, w których konsekwencja wystroju robi szczególnie imponujące wrażenie.

Jeśli więc jesteś miłośnikiem tradycyjnej prostoty i lubisz pewną powtarzalność oraz regularność elementów, wybierz schody i drzwi utrzymane w tej samej stylistyce. Oczywiście odpowiednio dopasowana podłoga i stolarka okienna mogą jeszcze spotęgować zamierzony efekt spójności.

Aranżacja na zasadzie kontrastu

Zgoła innym rozwiązaniem jest wybór schodów kontrastujących z innymi powierzchniami, na przykład podłogą czy drzwiami. Niewątpliwie stopnie wyraźnie jaśniejsze lub ciemniejsze niż reszta wyposażenia, albo też zaskakujące intensywniejszym kolorem, przyciągają uwagę i stają się centralnym punktem aranżacji. Taki pomysł nadaje wnętrzu nowoczesności, polotu, tak zwanego “pazura”. Pasuje do pomieszczeń artystycznych, oryginalnych, niesztampowych.

Schody wyłamujące się z panującego w domu stylu bardzo dobrze prezentują się także w mniejszych wnętrzach, wprowadzając ożywienie i optycznie powiększając przestrzeń. Kontrast kolorystyczny może również dotyczyć zestawienia stopni i podstopni, podnosząc atrakcyjność wizualną całej konstrukcji. Można też postawić na grę różnymi odcieniami drewna, na przykład zaprojektować jaśniejsze drzwi, ciemniejsze schody, ale w podobnym kolorze, albo też mieszać tonacje ciepłe z zimnymi.

Jeśli zatem chcesz wyeksponować schody, pozwól im się wyróżnić na tle innych elementów, takich jak podłoga i drzwi. Niezapomniane wrażenie robią ciemne stopnie w białych pomieszczeniach, albo na odwrót, schody rozjaśniające zgaszoną kolorystykę wnętrza. Kontrast zawsze przyciąga uwagę, ożywia i robi wrażenie.

Wprowadzanie cech wspólnych

Zamawiając drewniane schody i drzwi u tego samego producenta, można też nadać im jakieś wspólne cechy, na przykład ozdobne ornamenty, wstawki, zauważalny szczegół, który wprowadzi celowe podobieństwo między elementami. Wnętrze nie musi być wówczas jednolite i spójne, aby było widać, że zostało skomponowane w celowy, świadomy i konsekwentny sposób. Na przykład szklane wstawki w drzwiach mogą odpowiadać szklanym częściom balustrady.

Tak naprawdę opcji aranżacyjnych jest bardzo wiele, a ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Najważniejszym kryterium zawsze powinno być po prostu dobre samopoczucie domowników i dopasowanie wnętrza do indywidualnego stylu życia. Jeśli preferujesz klasyczną elegancję, lepszym pomysłem będzie równowaga i harmonia pomiędzy elementami, osiągnięta dzięki zastosowaniu jednakowych lub bardzo zbliżonych materiałów. Natomiast jeśli dążysz do oryginalności, lepiej sprawdzi się różnorodność i kontrasty w doborze drewnianych partii.

Sob-Drew jako producent schodów i drzwi wewnętrznych na wymiar pomoże Ci zrealizować wymarzoną koncepcję aranżacji domowej przestrzeni. Tworzymy produkty o najwyższej jakości, trwałe, estetyczne i wytrzymałe. Dbamy o każdy detal i perfekcyjne wykończenie całości. Lata praktyki pozwalają nam spełniać oczekiwania klientów, a w razie potrzeby służyć informacją i poradą. Wiemy, jak stworzyć wrażenie spójności oraz jak zbudować kontrast za pomocą odpowiedniego doboru drewnianych materiałów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Najnowsze wpisy

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – poznaj różnice

Oddzielenie każdego ...

Czytaj więcej

Rodzaje schodów wiszących oferowane przez Sob-Drew.

Wprowadzenie do wiszących ...

Czytaj więcej

Najnowsze trendy w projektowaniu drewnianych schodów.

Wprowadzenie Drewniane schody ...

Czytaj więcej

Projektowanie schodów drewnianych na wymiar: Przewodnik po wewnętrznych schodach drewnianych

Wstęp Schody drewniane na ...

Czytaj więcej