Schody na wymiar czy gotowe? - Sob-Drew

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami związanymi z naszą firmą.

Schody na wymiar czy gotowe?

Dodano: 5 maja 2022

Podczas budowy nowego domu lub gruntownego remontu starszych obiektów często pojawia się pytanie, czy lepiej zdecydować się na schody na zamówienie, czy gotowe rozwiązanie ze sklepu? Jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ konstrukcja tego rodzaju służy co najmniej kilkanaście lat, a zwykle nawet dłużej. Schody na wymiar mają zdecydowaną przewagę nad gotowymi, ponieważ są idealne dopasowane do potrzeb użytkowników oraz charakteru danego miejsca. Klient może wybrać materiał, styl wykonania, rodzaj wykończenia, ozdoby, dodatkowe zabezpieczenia oraz zaproponować niecodzienne rozwiązania. Nic nie ogranicza jego decyzji, a wykonawca zgodnie z wiedzą I doświadczeniem zaadaptuje indywidualne pomysły do rzeczywistości i nada im realną postać.

W przypadku schodów gotowych klient wybiera spośród tego, co akurat jest w asortymencie, musi dopasować swój gust i potrzeby do istniejących produktów, co z pewnością przełoży się na późniejszy komfort użytkowania.

Schody dopasowane co do milimetra

Schody na zamówienie nie tylko pozwalają na spełnienie estetycznych marzeń, są również dopasowane co do milimetra do konkretnej przestrzeni, idealnie wkomponowane w całokształt wystroju. Konstrukcja przygotowana i zamontowana przez profesjonalistów posłuży przez bardzo długi okres czasu, bez konieczności gruntownych remontów.

Podczas tworzenia schodów na wymiar brane są pod uwagę rozmaite parametry, począwszy od rodzaju podłoża i krzywizn ścian, poprzez sposób eksploatacji, aż po wiek mieszkańców. W przypadku gotowych rozwiązań stawia się przede wszystkim na uniwersalność, co w efekcie może prowadzić do późniejszych problemów z niedopasowaniem funkcjonalnym czy wizualnym.

Na koniec trzeba wspomnieć o kosztach – schody na zamówienie stanowią niewątpliwie droższą opcję. Dla klientów, który poszukują ekonomicznych alternatyw, gotowy produkt może okazać się lepszym wyborem, zwłaszcza w perspektywie krótkoterminowej. W ostatecznym rozrachunku czas działa na korzyść schodów na wymiar, ponieważ rzadziej trzeba je naprawiać a utrzymanie konstrukcji w dobrym stanie praktycznie nie wymaga nakładów finansowych. Warto również wspomnieć, że gotowe schody zazwyczaj robione są z gorszych jakościowo gatunków drewna np. sosna w celu uzyskania atrakcyjniejszej ceny.

Najnowsze wpisy

Jak wybrać producenta schodów?

Wybór schodów wewnętrznych z ...

Czytaj więcej

Balustrady na schody – jakie wybrać?

Jednym z najważniejszych ...

Czytaj więcej

Schody a drzwi i pozostałe elementy wnętrza

Kiedy decydujesz się zakupić ...

Czytaj więcej

Bezpieczne schody dla dzieci – o czym pamiętać?

Każdy maluch to prawdziwy ...

Czytaj więcej