Schody policzkowe drewniane - Sob-Drew

Schody policzkowe drewniane

W Sob-Drew cenimy sobie praktyczne rozwiązania. Wiemy, że nasi Klienci także, dlatego jesteśmy w stanie wykonać projekt nowoczesnych schodów policzkowych. Zgodnie z indywidualnymi preferencjami i wymaganiami pomieszczenia dopasujemy ich konfigurację, wielkość, a także rodzaj materiału. Szczególnie polecamy drewno, gdyż nadaje ono konstrukcji naturalny i elegancki wygląd, co czyni je popularnym wyborem zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i pomieszczeniach urządzonych w klasycznym czy barokowym stylu.

Konfiguracja otwarta

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane schody policzkowe? Konstrukcja, w ich przypadku, może być otwarta, co oznacza, że nie będą znajdować się w niej tradycyjne podstopnice. Tworzy to efekt wizualnej lekkości i przestrzenności, co ma szczególne znaczenie w mniejszych przestrzeniach użytkowych, które warto optycznie powiększyć i unowocześnić.

Konstrukcja zamknięta

Odwrotną konfiguracją jest konfiguracja zamknięta. W tym przypadku elementy boczne (policzki) są dodatkowo przykryte panelami lub deskami, co tworzy szczelną i zwartą konstrukcję. Warto zwrócić uwagę, że w zależności od preferencji tego rodzaju schody drewniane mogą mieć pełne podstopnice lub wystające krawędzie.

Typ dwubiegowy — półpiętro

W nowocześniejszych konfiguracjach stopnie oparte są o belki, które można dodatkowo przyciąć. Co ważniejsze, opierają się one na podłodze i na końcu biegu, przez co dodatkowe mocowanie do ściany nie jest konieczne. Grubość samych belek można dopasować do stylu danej aranżacji, w której schody policzkowe drewniane mogą mieć konstrukcję dwubiegową, czyli z tzw. półpiętrem.

Pomyślna realizacja tylko z firmą Sob-Drew

Realizując projekty naszych Klientów, korzystamy jedynie z naturalnych materiałów pochodzących od sprawdzonych firm. Wyselekcjonowane, wysokogatunkowe drewno jest obrabiane w naszej pracowni przez doświadczonych specjalistów, wykwalifikowanych w obsłudze stolarki. Na początku dokonamy niezbędnych pomiarów i dopasujemy projekt bezpośrednio do Twojego domowego wnętrza. To pewność, że uzyskasz drewniane schody policzkowe idealne pod względem proporcji, wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania.

solidna konstrukcja

możliwość użytkowania podczas prac budowlanych

ognioodporność

Schody policzkowe

Procedura wykonywania drewnianych schodów.

01. Dokonanie pomiarów klatki schodowej.

02. Uzgodnienie wszelkich wymagań oraz wytycznych potrzebnych do realizacji projektu schodów drewnianych.

03. Przygotowanie profesjonalnego projektu wraz z wizualizacją 3D, przedstawiającą wygląd faktycznej konstrukcji (schody samonośne / wiszące).

04. Podjęcie działań produkcyjnych, mających na celu zrealiowanie założonych wytycznych pozwalających na urealistycznienie faktycznego produktu, jakim są schody drewniane.

solidna konstrukcja

możliwość dowolnego kształtowania

lekkość konstrukcji

Zobacz nasza ofertę

Precyzyjne, kunsztowne wykonanie oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Drzwi wewnętrzne Sprawdź
Ekspozycje Sprawdź
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o schodach?Oddzwonimy do Ciebie i powiemy jak wygląda proces zamawiania schodów, jak dobrać je do swoich wymagań i ile to kosztuje.

    Nasz katalog