Schody wspornikowe, półkowe - Sob-Drew

Schody wspornikowe, półkowe

Chcesz podkreślić nowoczesny charakter Twojego domowego wnętrza? Zatem zdecyduj się na schody wspornikowe, znane też jako półkowe, których konstrukcja w żaden sposób nie jest podpierana od dołu. W ich przypadku pojedyncze stopnie mocowane są do specjalnych bolców, które kotwione są do belek ukrytych w ścianie. Całość tworzy efekt wyrastania stopni ze ściany, co świetnie prezentuje się w bardziej ograniczonych przestrzeniach, które warto optycznie powiększyć. Z racji braku podparcia schody wspornikowe można również wykorzystać jako ozdobę, a także dodatkową przestrzeń do zagospodarowania miejsca pod nimi — np. jako schowka.

Do jednych z najpopularniejszych materiałów, z których tworzy się schody półkowe, zaliczamy drewno. Ten naturalny komponent o charakterystycznej barwie i fakturze idealnie sprawdza się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu tradycyjnym i nowoczesnym – m.in. industrialnym i skandynawskim. Do tak stworzonej konstrukcji polecamy dodać drewnianą lub szklaną balustradę, która współgrając z drewnem, zadba nie tylko o dodatkowy efekt wizualny, ale również zapewni dodatkowe bezpieczeństwo wszystkim osobom starszym i dzieciom. Pamiętaj jednak, że ze względu na lekkość tradycyjnej konstrukcji wybrana przez Ciebie balustrada powinna jak najmniej rzucać się w oczy.

Sprawdzeni fachowcy, profesjonalny montaż

Bazując na naszych umiejętnościach, Twoich wytycznych i dokonanych pomiarach jesteśmy w stanie zaprojektować nowoczesne schody półkowe. Montaż to końcowy etap, który z racji swojej trudności wymaga zatrudnienia profesjonalnych fachowców. Jeśli takowych szukasz, to dobrze trafiłeś! Istotne jest również posiadanie odpowiednio mocnej ściany, dlatego na instalację schodów półkowych polecamy zdecydować się już w trakcie budowy domu. Oczywiście w gotowym mieszkaniu montaż takiej konstrukcji też jest możliwy, jednak będziesz musiał mieć na uwadze nieco większe koszty. Jeśli chcesz poznać szczegóły, to skontaktuj się z nami już teraz – wspólnymi siłami stworzymy idealny projekt.

solidna konstrukcja

możliwość użytkowania podczas prac budowlanych

ognioodporność

Schody wspornikowe

Procedura wykonywania drewnianych schodów.

01. Dokonanie pomiarów klatki schodowej.

02. Uzgodnienie wszelkich wymagań oraz wytycznych potrzebnych do realizacji projektu schodów drewnianych.

03. Przygotowanie profesjonalnego projektu wraz z wizualizacją 3D, przedstawiającą wygląd faktycznej konstrukcji (schody samonośne / wiszące).

04. Podjęcie działań produkcyjnych, mających na celu zrealiowanie założonych wytycznych pozwalających na urealistycznienie faktycznego produktu, jakim są schody drewniane.

solidna konstrukcja

możliwość dowolnego kształtowania

lekkość konstrukcji

Zobacz nasza ofertę

Precyzyjne, kunsztowne wykonanie oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Drzwi wewnętrzne Sprawdź
Ekspozycje Sprawdź
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o schodach?Oddzwonimy do Ciebie i powiemy jak wygląda proces zamawiania schodów, jak dobrać je do swoich wymagań i ile to kosztuje.

    Nasz katalog