Schody wewnętrzne drewniane - Sob-Drew

Schody wewnętrzne, drewniane

Wykonujemy konstrukcje, które charakteryzują się trwałością, estetyką, innowacyjnością rozwiązań, a przede wszystkim bezpieczeństwem oraz wygodą.

Nowoczesne schody wewnętrzne

Wykorzystujemy najciekawsze, praktyczne i estetyczne rozwiązania aby umiejętnie wkomponować schody w ogólny wystrój wnętrza. Na etapie projektowania każdą konstrukcję traktujemy indywidualnie, dzięki czemu poza zachowaniem podstawowych walorów użytkowych nadajemy jej unikalności i niepowtarzalności.

W procesie produkcji łączymy tradycję i nowe technologie, a także wychodząc na przeciw oczekiwaniom inwestorów oferujemy pełną gamę dodatków i balustrad wykonanych ze szkła, stali w połączeniu z drewnem, stali kutej oraz wycinanej laserowo za pomocą obrabiarek CNC, drewna giętego.
Wykonujemy nowoczesne schody wewnętrzne , schody zabiegowe lub z podestem, schody dywanowe, schody gięte, schody kręte.

Rodzaje schodów drewnianych wewnętrznych

Schody drewniane na podłożu betonowym

Ze względu na swoją solidną konstrukcję cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Klientów. Schody betonowe obkłada się drewnem gatunków drzew europejskich takich jak jesion, dąb. Jak również drewnem egotycznym, co daje znakomity efekt aranżacyjny. Dzięki szerokie j ofercie balustrad, wykonanych z drewna, szkła bądź stali, schody betonowe znajdują swoje zastosowanie we wszystkich typach wnętrz.

solidna konstrukcja

możliwość użytkowania podczas prac budowlanych

ognioodporność

Wyróżniamy dwa warianty obłożenia schodów betonowych:

  • Schody klasyczne – zawierające kapinos (nosek), który jest wysunięciem stopnia względem podstopnia. Kapinos, który ma około 30mm zwiększa powierzchnię stopnia znacząco podnosząc komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania schodów.

  • Schody dywanowe – charakteryzuje je minimalizm formy. Zawdzięczają swoją nazwę konstrukcji stopni i podstopni, które sprawiają wrażenie rozwiniętego dywanu. Ich wykonanie wymaga doświadczenia oraz bardzo dużych umiejętności stolarskich.

Procedura wykonywania drewnianych schodów.

01. Dokonanie pomiarów klatki schodowej.

02. Uzgodnienie wszelkich wymagań oraz wytycznych potrzebnych do realizacji projektu schodów drewnianych.

03. Przygotowanie profesjonalnego projektu wraz z wizualizacją 3D, przedstawiającą wygląd faktycznej konstrukcji (schody samonośne / wiszące).

04. Podjęcie działań produkcyjnych, mających na celu zrealiowanie założonych wytycznych pozwalających na urealistycznienie faktycznego produktu, jakim są schody drewniane.

Schody drewniane samonośne

Główną cechą schodów samonośnych jest zastosowanie konstrukcji na której osadzone są stopnie. Konstrukcja nośna może zostać wykonana z drewna gatunków drzew europejskich lub egzotycznych, oraz ze stali. Dzięki szerokiej ofercie balustrad drewnianych, szklanych, stalowych, schody wiszące znajdują swoje zastosowanie we wszystkich typach wnętrz.

solidna konstrukcja

możliwość dowolnego kształtowania

lekkość konstrukcji

Główne typy schodów samonośnych:

  • Schody policzkowe – konstrukcje nośną stanowią dwa policzki (wangi). Stopnie osadzone są w wyfrezowanych gniazdach, jest to konstrukcja stabilna i odporna na ugięcia. Mogą występować jako pełne lub ażurowe (bez podstopnic). Schody policzkowe swój nowoczesny bądź klasyczny charakter zawdzięczają odpowiedniemu wybarwieniu, oraz materiałowi z którego wykonana jest balustrada.

  • Schody osiodłane – podobnie jak w przypadku schodów policzkowych, konstrukcję nośną stanowią dwa policzki(wangi). Konstrukcja wycinana jest na kształt charakterystycznego grzebienia z miejscami na których osadzane są stopnie. Takie rozwiązanie eksponuję krawędzie stopni.

  • Schody policzkowo-osiodłane – konstrukcja łącząca walory układów opisanych w punktach powyżej. Pełna wanga z wpuszczonymi w nią stopniami zazwyczaj montowana jest do ściany klatki schodowej. Policzek osiodłany znajduje się natomiast po wewnętrznej stronie schodów.

  • Schody dywanowe – cechą charakterystyczną tego rodzaju schodów jest brak policzków do których zamontowane są stopnie. Elementami konstrukcyjnymi są stopnice wraz z podstopnicami których grubości wynosi od 80 do 100mm. Schody dywanowe najczęściej łączone są z balustradami szklanymi lub stalowymi. Ich zaprojektowanie i wyprodukowanie wymaga doświadczenia, wiedzy inżynierskiej oraz dużych umiejętności stolarskich.

  • Schody wspornikowe (półkowe) – dzięki wyjątkowej i oryginalnej konstrukcji sprawiające wrażenie zawieszonych w powietrzu. Konstrukcja stalowana na której osadzane są stopnie, montowana jest wprost do ściany i maskowana tynkiem. Nowoczesny system montażu powoduje pożądany efekt – stopni wychodzących wprost ze ściany.

  • Schody gięte – dzięki możliwości ich dowolnego kształtowania stają się niepowtarzalną ozdobą przestrzeni, doskonale uzupełnią każde wnętrze. Dobrze prezentują się jako klasyczne schody policzkowe ze zdobionymi balustradami, jak i nowoczesne schody wyposażone w balustrady szklane lub stalowe. W takich schodach, gięte mogą być tylko poszczególne elementy lub wszystkie policzki i poręcze.

Zobacz nasza ofertę

Precyzyjne, kunsztowne wykonanie oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Drzwi wewnętrzne Sprawdź
Ekspozycje Sprawdź
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o schodach?Oddzwonimy do Ciebie i powiemy jak wygląda proces zamawiania schodów, jak dobrać je do swoich wymagań i ile to kosztuje.

    Nasz katalog